Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktywny samorząd rok 2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w roku 2021 będzie kontynuowało realizację pilotażowego programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Budżet na realizację całego programu dla wszystkich samorządów na terenie kraju w 2021 r. wynosi 189,62 mln zł.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w ramach programu „Aktywny samorząd" szczegółowe informacje uzyskają po zapoznaniu się z obowiązującymi dokumentami programowymi dostępnymi poniżej:

Pilotażowy program „Aktywny samorząd" finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program Aktywny samorząd, pobierz ... 

Zasady dotyczące wyboru, dofinansowania i rozliczania wniosków o dofinansowanie w ramach modułu I i II pilotażowego programu „Aktywny samorząd", pobierz ...

Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd" w 2021 roku, pobierz ...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w ramach realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd" przyjmuje wnioski w formie elektronicznej poprzez system SOW (https://sow.pfron.org.pl), drogą pocztową i w formie papierowej w siedzibie PCPR przy ul. Berka Joselewicza 6.

Wnioski w ramach MODUŁU I programu „Aktywny Samorząd" przyjmowane są od dnia 1 marca 2021 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r.

Wnioski w ramach MODUŁU II programu „Aktywny Samorząd" przyjmowane są:

  • od dnia 01.03.2021 r. do dnia 31 marca 2021 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2020/2021)
  • 01.09.2021 r. do dnia 10 października 2021 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022).

Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP, który umożliwi złożenie wniosku przez internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany, włącznie z filmem instruktażowym znajdują się na portalu SOW.

a także:

Punkty Potwierdzające założenie Profilu Zaufanego na terenie Przasnysza znajdują się w:

1)    Starostwie Powiatowym w Przasnyszu ul. Św. Stanisława Kostki 5, pok. 30 na parterze,

2)     Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Przasnyskie Biuro Powiatu, ul. Szpitalna 10a,

3)    Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Biuro Terenowe w Przasnyszu, ul. Leszno 4

4)    Urząd Skarbowy w Przasnyszu, ul. Świerkowa 3.

  • Początek formularza
  • Dół formularza

 

System SOW przewiduje ułatwienia i uproszczenie wszelkich procedur związanych z aplikowaniem o pomoc i realizacją programu, co powinno przyspieszyć także realizację wniosków i uzyskanie pomocy.

System SOW, wyposażony jest we wszystkie potrzebne formularze i wzory, m.in.: wniosków o dofinansowanie, umów dofinansowania, korespondencji oraz w inne funkcjonalności - ułatwiające realizację programu. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowania lub rozliczenia dofinansowania, Wnioskodawca może skanować/powielać w formie elektronicznej i takie będą podstawą oceny formalnej i merytorycznej wniosku oraz zawarcia umowy i rozliczenia dofinansowania.

Harmonogram realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd"

1)    01.03.2021r. - Termin złożenia wystąpienia przez samorząd powiatowy o przyznanie
środków finansowych PFRON na realizację programu,

2)    01.03.2021 r. - Rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu
w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW),

3)     31.03.2021 r. - Termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie
w Module II w ramach roku szkolnego/akademickiego 2020/2021,

4)    31.05.2021 r. - Upływa termin wypłaty dofinansowania kosztów opłaty za naukę (czesne) w ramach Modułu II (dot. wniosków przyjętych do dnia 31 marca 2021 r.),

5)    31.08.2021 r. - Termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie
w Module I,

6)    10.10.2021 r. - Termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie
w Module II w ramach roku szkolnego/akademickiego 2021/2022,

7)    31.12.2021 r. - Zakończenie możliwości podjęcia decyzji o przywróceniu terminu na złożenie wniosku o dofinansowanie.

 

 

 

Linki

grafika na dole strony