Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

1 2 3 4 5 > [|>]
zdjęcie do aktualności ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

2023-11-21

więcej
zdjęcie do aktualności KAMPANIA „JUŻ JESTEŚ?”

2023-11-16

 

 

 

Minister Rodziny i Polityki Społecznej zachęca do zapoznania się z kampanią „Już jesteś?", promującą rodzicielstwo zastępcze, realizowaną przez Fundację „Edukacja z Wartościami

Celem kampanii „Już jesteś?" jest zwiększenie świadomości oraz wzmocnienie społecznego dyskursu na temat wsparcia i rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej.

Projekt dofinansowany został przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach I otwartego konkursu ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023".

Materiały, dotyczące kampanii „Już jesteś?", pod nazwą Presspack, znajdują się na samym dole strony: https://rodziczastepczy.pl/. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.więcej
zdjęcie do aktualności PCPR W PRZASNYSZU WŁACZYŁO SIĘ DO KAMPANII 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

2023-11-07

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w ramach

Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

realizowanej w dniach 1 - 19 listopada 2023 roku przypięli pomarańczowe wstążki, które są symbolem kampanii. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu na bieżąco informują o możliwościach wsparcia dla dzieci i młodzieży doznających przemocy, a także dla rodziców podejrzewających, że ich dziecko bądź podopieczny może być ofiarą przemocy ze strony dorosłych, czy rówieśników. Ponadto od poniedziałku do piątku uruchomiony został dyżur telefoniczny pod numerem 29 752 51 73 w. 17, podczas którego można również uzyskać pomoc i wsparcie. Pozwól nam sobie pomóc!więcej
zdjęcie do aktualności KONKURS

2023-11-02

więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA - DYŻUR PRACOWNIKA

2023-10-30

 


więcej
zdjęcie do aktualności KAMPANIA 19 DNI

2023-10-20


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje,

iż po raz drugi włączyło się do organizowanej przez Fundację po DRUGIE


Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

realizowanej w dniach 1 - 19 listopada 2023 roku


Celem kampanii jest podejmowanie działań edukacyjnych na rzecz profilaktyki przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży.


Pomysłodawcą światowej kampanii jest genewska organizacja zajmująca się ochroną praw kobiet i dzieci - Women's World Summit Foundation, która corocznie zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Koordynatorem kampanii w Polsce jest od 2014 roku Fundacja po DRUGIE.

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Hasło przewodnie edycji 2023

#10sekund

Ile możesz zrobić w ciągu 10 sekund, żeby powstrzymać przemoc?

  1. NIE ODCHODŹ.

  2. NIE ODWRACAJ WZROKU.

  3. OBSERWUJ I REAGUJ ADEKWATNIE DO SYTUACJI.

  4. BĄDŹ UWAŻNY.

W tegorocznej kampanii chcemy zwrócić uwagę na to, że 10 sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. Ponadto skupimy się na tym, jak reagować na przemoc.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Biorąc udział w kampanii pragniemy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i edukację społeczną w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej oraz na wzmacnianie świadomości czym jest przemoc, i jak na nią reagować.

BĘDZIEMY DZIAŁAĆ RAZEM NA RZECZ BUDOWANIA ŚWIATA, W KTÓRYM NIE MA PRZYZWOLENIA NA PRZEMOC!więcej

Linki

grafika na dole strony