Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

1 2 3 4 5 > [|>]
zdjęcie do aktualności PFRON ogłasza nabór osób z niepełnosprawnością wzroku do udział w treningu orientacji przestrzennej i mobilności

2022-05-13

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że w ramach projektu „Trening orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących (TOPON)" rozpoczęto nabór osób z niepełnosprawnością wzroku, które chciałyby skorzystać z indywidualnych treningów orientacji przestrzennej i mobilności. 

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z regulaminem rekrutacji oraz pobrać załączniki wymagane na etapie zgłaszania się do projektu. Poniżej przesyłamy link do ogłoszenia na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

link do ogłoszenia na stronie PFRON

więcej
zdjęcie do aktualności Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatwierdził nowe programy wspierające mieszkalnictwo osób z niepełnosprawnością z pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

2022-05-11

Rada Nadzorcza Funduszu zatwierdziła dwa programy adresowane do osób z niepełnosprawnością, wspierające ich niezależność oraz ułatwiające podejmowanie aktywności zawodowej i społecznej, poprzez zapewnienie mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności.

Z programem „Mieszkanie dla absolwenta" można zapoznać się TUTAJ.

Z programem „Dostępne mieszkanie" można zapoznać się TUTAJ.

Programy będą realizowane od bieżącego roku.

Wnioski osób z niepełnosprawnością o dofinansowanie w ramach ww. programów będą przyjmowane w II półroczu br., po zawarciu przez Fundusz umów w sprawie realizacji programów z powiatami, które będą udzielać pomocy oraz po przystosowaniu systemu informatycznego Funduszu, który będzie obsługiwał wnioski o dofinansowanie.

Rozpoczęcie naboru wniosków zostanie ogłoszone przez PFRON  w późniejszym terminie.

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane wyłącznie przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), bez straty czasu Wnioskodawców, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Wszystkie osoby niepełnosprawne już teraz gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

więcej
zdjęcie do aktualności KOMPLEKSOWA REHABILITACJA – POWRÓT DO ZDROWIA- POWRÓT DO PRACY.

2022-04-29

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu Rehabilitacja informuje, iż osoby z niepełnosprawnością, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciały by podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia mogą skorzystać z Programu Rehabilitacji Kompleksowej oferowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


więcej
zdjęcie do aktualności OGŁOSZENIE

2022-04-26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że dzień 2 maja 2022 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w zamian za pracę w dniu 14 maja 2022r. (sobota).

więcej
zdjęcie do aktualności Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2022 jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu

2022-04-25

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Przasnyszu w związku z przyznaniem powiatowi przasnyskiemu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej środków finansowych z Funduszu Solidarnościowego na program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" - edycja 2022 we kwocie 599 760 zł  od marca bieżącego roku realizuje usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla mieszkańców naszego powiatu.

więcej
zdjęcie do aktualności Opiekun tymczasowy dla małoletnich obywateli Ukrainy Опікун тимчасовий для малолітніх громадян України

2022-03-23

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu oferuje pomoc obywatelom Ukrainy, którzy  przekroczyli granice Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. w przygotowaniu wniosku do Sądu Rejonowego w Przasnyszu o wyznaczenie opiekuna tymczasowego dla małoletnich obywateli Ukrainy, którzy znajdują się pod ich opieką.

Siedziba:ul. Berka Joselewicza 6

06-300 Przasnysz

Tel. 511 951 468

Районний Центр Допомоги  Родини в Пшаснишу пропонує допомогу громадянам України, які перетнути кордон Республіки Польщі після 24 лютого 2022 року, у підготовці заяви  до Суду Родинного в Пшаснишу,  про призначення опікуна тимчасового для малолітніх  громадян України, який знаходяться під їх опікую.

  Головний офіс:

вул.Берка Йоселевіча 6

06-300 Пшасниш

Тел. 511 951 468

 

więcej

Linki

grafika na dole strony