Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nadal poszukuje asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej.

2020-01-21

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji programu  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „ Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" - edycja 2019-2020 realizowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych ze względu na niedostateczną ilość kandydatów na asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej przedłuża termin naboru wniosków do 28 lutego 2020r.

Wymagania niezbędne na stanowisko asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej  to:

a) posiadanie dyplomu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej;

lub

b) posiadanie  wykształcenia przynajmniej średniego i co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym;

c) niekaralność

Więcej informacji  pod adresem:

 http://pcpr-przasnysz.pl/page/show/1687741036/1845411541

    Jednocześnie  przedłużamy  termin na składanie wniosków w ramach w/w programu dla osób  niepełnosprawnych. Posiadamy wciąż wole miejsca dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które ze względu na problemy w komunikowaniu się lub poruszaniu się chciałyby skorzystać z bezpłatnych usług asystenta.

     Osoby chcące uczestniczyć w programie  powinny  wypełnić załączoną kartę zgłoszenia oraz dostarczyć ją z orzeczeniem o niepełnosprawności  do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pod adres: 06-300 Przasnysz, ul. Sadowa 9. Wnioski będziemy przyjmować do wyczerpania wolnych miejsc.

Wzór karty dostępny jest pod adresem:   

https://www.gov.pl/attachment/224c0346-5ce0-4b18-b467-16f005867676

powrót

Linki

grafika na dole strony