Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności Informacja

2020-08-13

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu do dnia 31 sierpnia 2020 r. przyjmuje wnioski o dofinansowanie  w ramach Modułu I programu „Aktywny samorząd", w tym na zakup wózka inwalidzkiego.

Do 31 sierpnia 2020 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przyjmuje wnioski o dofinansowania w ramach modułu I programu „Aktywny samorząd". W ramach tego modułu PFRON wspiera m.in. zakup wózka lub skutera o napędzie elektrycznym a także  zakup sprzętu elektronicznego.

W tym roku na realizację programu „Aktywny samorząd" PFRON przeznaczył rekordowy budżet w wysokości blisko 182 mln zł. Dzięki tak dużej kwocie każda osoba spełniająca określone warunki będzie mogła otrzymać oczekiwaną i potrzebną pomoc w celu likwidacji uciążliwych barier ograniczających jej aktywność zawodową i społeczną, a także dostęp do edukacji.

Wyższa kwota przeznaczona przez PFRON na realizację programu pozwoliła zwiększyć maksymalne kwoty dofinansowań do zakupu wózka o napędzie elektrycznym (do 25 tys. zł), zakupu sprzętu elektronicznego (do 24 tys. zł - dla osoby niewidomej, do 7 tys. zł dla osoby z dysfunkcją obu kończyn górnych, do 7,5 tys. zł dla osoby z dysfunkcją wzroku i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, do 4 tys. zł dla osoby z dysfunkcją narządu słuchu i trudnościami w komunikowaniu się za pomocą mowy), skutera o napędzie elektrycznym (do 7,5 tys. zł).

Do 10% zmniejszono natomiast wymagany udział własny przy ubieganiu się o dofinansowanie do zakupu sprzętu elektronicznego dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i dysfunkcją wzroku oraz do 25% - udział własny przy dofinansowaniu zakupu skutera o napędzie elektrycznym lub napędu elektrycznego do wózka.

Moduł I zakłada dofinansowanie działań likwidujących bariery: transportową, w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, w poruszaniu, a także dofinansowanie opieki nad osobą zależną.

Wnioski składane przez internet

Najważniejszą nowością tegorocznej edycji „Aktywnego samorządu" jest  możliwość składania wniosków za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia www.sow.pfron.org.pl. Wprowadzenie takiego rozwiązania znacząco ułatwi osobom niepełnosprawnym ubieganie się o pomoc w ramach tego programu - bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać z pomocy kreatora wniosków, infolinii, punktów konsultacyjnych czy mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej.

powrót

Linki

grafika na dole strony