Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności Trwa realizacja programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"

2020-06-04

Trwa realizacja programu  "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"

Powiat Przasnyski powierzył Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu realizację rządowego programu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" edycja 2019 - 2020.

Powiat Przasnyski na realizację programu pozyskał 181 050 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego. Usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w obecnej edycji będą realizowane do końca bieżącego roku. Mamy nadzieję, że w ramach programu w latach następnych będziemy mogli objąć tą formą wsparcia kolejnych mieszkańców naszego powiatu.

Program spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony osób oczekujących wsparcia asystenta, jednakże wciąż brakuje osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy w charakterze asystenta i jednocześnie spełniających oczekiwania uczestników programu. Osoby niepełnosprawne mają prawo wyboru asystenta spośród osób, które spełniają warunki uczestnictwa w programie.

W związku z tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie chętnie zatrudni w charakterze asystenta osobę, która zadeklaruje możliwość świadczenia usług dla osoby niepełnosprawnej zamieszkującej poza Przasnyszem. Więcej informacji na temat oferowanej pracy pod adresem: http://www.pcpr-przasnysz.pl/page/show/1687741036/1845411541

 


powrót

Linki

grafika na dole strony