Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności DODATKOWY NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”-EDYCJA 2023

2023-04-28

 

 

DODATKOWY NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO PROGRAMU

ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ"-EDYCJA 2023


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że ogłasza dodatkowy nabór uzupełniający do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"- edycja 2023 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu realizuje w/w program w imieniu Powiatu Przasnyskiego, który uzyskał środki finansowe na jego realizację z Funduszu Solidarnościowego w kwocie 585 788,38 zł.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu nabór do programu przeprowadziło w listopadzie 2022 r. i zakwalifikowało do uczestnictwa w programie 30 osób z niepełnosprawnościami.

W związku z faktem, iż 1 osoba zakwalifikowana do Programu zrezygnowała z usług asystencji osobistej poszukujemy 1 osoby niepełnosprawnej posiadającej orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności , posiadającej trudnościami związane z mobilnością i komunikacją.

Osoba zgłaszająca się do programu będzie miała możliwość wskazania swojego kandydata na asystenta. Jednakże wskazany kandydat musi udokumentować swoje kwalifikacje, tj;

1 ) posiadać dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach; asystent osoby niepełnosprawnej ,opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy pielęgniarka, fizjoterapeuta;

lub

2) posiadać co najmniej 6-miesięczne udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np.; doświadczenie zawodowe, udzielenie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu.

Zgłoszenia w ramach dodatkowego naboru uzupełniającego wniosków do Programu będą przyjmowane od 28.04.2023 r. do momentu zgłoszenia i zakwalifikowania osoby z niepełnosprawnością do programu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. B. Joselewicza 6.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zapoznać się z treścią programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej „ - edycja 2023 tutaj ......

Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy asystenta proszone są o wypełnienie i podpisanie niżej zamieszczonych w załącznikach dokumentów w ramach dodatkowego naboru uzupełniającego i dostarczenie ich do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. B. Joselewicza 6, pok. nr 4 (parter).Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu na swojej stronie internetowej zamieści informację o zakończeniu naboru.

WAŻNE: do karty zgłoszenia do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023 należy dołączyć kserokopię aktualnego orzeczenia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

 

Załączniki:

Karta zgłoszenia do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" edycja 2023 pobierz ...

Klauzula informacyjna pobierz ...

Oświadczenie dotyczące wskazania asystenta ( o ile dotyczy) pobierz ...

 


 


 

powrót

Linki

grafika na dole strony