Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności PCPR W PRZASNYSZU I KAMPANIA 19 DNI

2022-11-07

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, iż w tym roku po raz pierwszy przystąpiło do organizowanej przez Fundację „Po Drugie" „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży", która odbywa się w dniach 1-19 listopada, a także działaniach całorocznych związanych z profilaktyką i zapobieganiem zjawisku przemocy w Polsce.

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women's World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Biorąc udział w Kampanii pragniemy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i edukację społeczną w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wzmacnianie świadomości czym jest przemoc.

 


powrót

Linki

grafika na dole strony