Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności AKTYWNY SAMORZĄD” W 2024 ROKU

2024-01-30

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w roku 2024 kontynuuje  realizację programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w ramach programu „Aktywny samorząd" do zapoznania się z obowiązującymi dokumentami programowymi dostępnymi poniżej:

Program Aktywny samorząd, pobierz ... 

Zasady dotyczące wyboru, dofinansowania i rozliczania wniosków o dofinansowanie w ramach modułu I i II pilotażowego programu „Aktywny samorząd", pobierz ...

Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd" w 2024 roku, pobierz ...

W 2024 roku przewiduje się kontynuację ubiegłorocznych warunków dofinansowania w ramach programu, z korzystnym zmniejszeniem do 10% wysokości udziału własnego w zadaniach:
A1, A4 i D (z 15%), A2, A3 i C5 (z 25%), jak też w Module II (osoby zatrudnione - z 15%).

Fundusz na realizację programu w 2024 r. dla wszystkich samorządów przeznaczył kwotę 256,5 mln zł (w 2023 roku była to kwota 241,5 mln zł).

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w ramach realizacji  programu „Aktywny samorząd" w 2024 r. przyjmuje wnioski w formie elektronicznej poprzez system SOW (https://sow.pfron.org.pl) lub w formie papierowej w siedzibie PCPR w Przasnyszu przy ul. Berka Joselewicza 6.

Wnioski w ramach MODUŁU I programu „Aktywny Samorząd" przyjmowane są od dnia 1 marca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r.

Wnioski w ramach MODUŁU II programu „Aktywny Samorząd" będą przyjmowane:

  • od 01.03.2024 r. do dnia 31.03.2024 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2023/2024),
  • od 01.09.2024 r. do dnia 10.10.2024 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2024/2025).

Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP. Złożenie wniosku o dofinansowanie w systemie SOW może być pierwszym, ale jakże ważnym krokiem zmierzającym do korzystania z zalet całej gamy usług i instrumentów dostępnych w przestrzeni publicznej dla posiadaczy podpisu elektronicznego/Profilu Zaufanego na platformie ePUAP. Więcej informacji o tym, jak zakłada się Profil Zaufany, włącznie z filmem instruktażowym znajduje się na portalu SOW.

a także:

Punkty Potwierdzające założenie Profilu Zaufanego na terenie Przasnysza znajdują się w:

1)    Starostwie Powiatowym w Przasnyszu ul. Św. Stanisława Kostki 5, pok. 30 na parterze,

2)     Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe, ul. Szpitalna 10a,

3)    Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Biuro Terenowe w Przasnyszu, ul. Leszno 4

4)    Urząd Skarbowy w Przasnyszu, ul. Świerkowa 3.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w systemie SOW z różnych  form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej oraz pracownika PFRON w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich wojewódzkich oddziałach PFRON.

System SOW przewiduje znakomite ułatwienia i uproszczenie wszelkich procedur związanych z aplikowaniem o pomoc i realizacją programu, co powinno przyspieszyć także realizację wniosków i uzyskanie pomocy.

System SOW, wyposażony we wszystkie potrzebne formularze i wzory, m.in.: umów dofinansowania oraz w inne funkcjonalności - ułatwi realizację programu. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowania lub rozliczenia dofinansowania, Wnioskodawca może skanować/powielać w formie elektronicznej i takie będą podstawą oceny formalnej i merytorycznej wniosku oraz zawarcia umowy i rozliczenia dofinansowania.

PO RAZ PIERWSZY W TYM ROKU O DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU „AKTYWNY SAMORZĄD" MODUŁ II MOGĄ   TAKŻE UBIEGAĆ SIĘ OSOBY Z LEKKIM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI.

Serdecznie zapraszamy do złożenia wniosku o dofinansowanie!

powrót

Linki

grafika na dole strony