Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności OGŁOSZENIE

2019-09-11

Zmiana w naborze wniosków w ramach pilotażowego programu

„Aktywny samorząd" Moduł II - pomoc  w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, iż w  związku  z przystąpieniem przez Powiat Przasnyski do pilotażowego programu „Aktywny samorząd"  Moduł II  -   pomoc   w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym wnioski przyjmowane będą drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy SOW (System Obsługi Wsparcia Finansowego ze środków PFRON) - https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/

System Obsługi Wsparcia to platforma, która umożliwi  osobom niepełnosprawnym  i jednostkom działającym na ich rzecz składanie  wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON za pośrednictwem Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST). System umożliwi załatwienie  sprawy drogą elektroniczną  - poprzez uzyskanie informacji, wypełnienie wniosku, jego podpisanie i złożenie oraz dokonanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, zapoznanie się ze wzorem umowy, podpisanie jej i  rozliczenie dofinasowania.

W celu złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach AS - Moduł II należy zalogować się do systemu SOW i wypełnić wniosek wraz z załącznikami

Załączniki należy pobrać i w formie skanu dołączyć poprzez platformę SOW w trakcie składania wniosku (załączniki zamieszczone są w systemie).

Dostęp do Systemu jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie  z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji - uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z dofinansowania proszone są o założenie  profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

Aby uzyskać instrukcję utworzenia PROFILU ZAUFANEGO należy odwiedzić stronę

https://www.gov.pl/cyfryzacja/profil-zaufany-ego-

https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet

lub zapoznać się z ofertą banku, w którym posiadają Państwo rachunki.

UWAGA: Jeśli użytkownik posiada Profil Zaufany ePUAP i chciałby go wykorzystać w systemie SOW do uwierzytelniania, to login (adres e-mail) do konta SOW musi być taki sam, jak adres e-mail podany w Profilu Zaufanym.

Jednocześnie informujemy, iż wnioski dotyczące roku akademickiego 2019/2020 - semestr zimowy   przyjmowane będą w terminie  20.09.2019 r. - 10.10.2019 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie   w Przasnyszu ul. Sadowa 9 , 06-300 Przasnysz:  nr tel. 22 753-42-83 w godz. pracy PCPR tj. poniedziałek - piątek w godz. 8-16

 

 

powrót

Linki

grafika na dole strony