Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2021-04-22

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że Powiat przasnyski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pierwszej transzy środki w wysokości 197 421,00 zł na realizację w 2021 r. pilotażowego programu "Aktywny samorząd" w tym na:

1)    Modułu I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w wysokości 88 111,00 zł,

2)    Modułu II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w wysokości 97 263,00 zł.


W tym roku PFRON na realizację całego programu „Aktywny samorząd" przeznaczył dla wszystkich samorządów na terenie kraju rekordowy budżet w wysokości 189,62 mln zł, z czego Powiat Przasnyski w ramach I transzy otrzyma środki w wysokości 197 421,00 zł. Dzięki tak dużej kwocie każda osoba niepełnosprawna z terenu powiatu, spełniająca określone warunki, będzie mogła otrzymać oczekiwaną i potrzebną pomoc w celu likwidacji uciążliwych barier ograniczających jej aktywność zawodową i społeczną, a także dostęp do edukacji.


Wnioski składane przez internet

Tegoroczna edycji programu „Aktywny samorząd" umożliwia, tak jak w roku poprzednim, składanie wniosków za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia www.sow.pfron.org.pl. Wprowadzenie takiego rozwiązania znacząco ułatwi osobom niepełnosprawnym ubieganie się o pomoc w ramach tego programu - bez wychodzenia z domu, bez kolejek, bez barier i poza godzinami pracy urzędu (w praktyce 24 godziny na dobę). Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem dostępnym tutaj... . Ponadto Wnioskodawcy mogą również składać wnioski osobiście w siedzibie PCPR w Przasnyszu przy ul. Berka Joselewicza 6, pokój nr 4, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, tj. od godziny 8.00 do godziny 16.00.

 

 

 

powrót

Linki

grafika na dole strony