Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności Rozpoczynamy wypłatę dofinansowań dla osób niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku pandemii.

2020-06-04

Rozpoczynamy wypłatę dofinansowań dla osób niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku pandemii.

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu jako realizator Modułu III programu "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi" rozpoczyna wypłatę dofinansowań z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla osób niepełnosprawnych, które straciły możliwość uczestnictwa w zajęciach organizowanych w placówkach aktywizacji zawodowej i społecznej.

Ze świadczenia w stałej wysokości 500 zł przez okres 3. miesięcy, licząc od marca 2020 r. będą mogły skorzystać osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, które jednocześnie  w wyniku epidemii nie mogły uczęszczać na zajęcia organizowane w placówkach rehabilitacyjnych, tj. warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy, dzienne domy pomocy społecznej, placówki prowadzące  zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz placówki prowadzące zajęcia dla pełnoletnich wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i specjalnych ośrodków wychowawczych.

 Świadczenie nie będzie przysługiwać za miesiąc, w którym nastąpiła wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Wnioski można składać do 4 września 2020 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. Św. St. Kostki 5. online lub w wersji papierowej, osobiście lub za pośrednictwem poczty. Aplikacje online można składać za pośrednictwem systemu SOW.

Po adresem http://www.pcpr-przasnysz.pl/page/show/1706437072 można pobrać wzór wniosku  oraz uzyskać więcej informacji na temat programu. 


powrót

Linki

grafika na dole strony