Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności PROJEKT: WSPARCIE OSÓB NIEWIDOMYCH NA RYNKU PRACY III

2013-11-06

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Dział ds. absolwentów, LASKI ul. Brzozowa 75, 05-080 Izabelin.

Realizuje projekt „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy III".

W związku z tym zaprasza do udziału w projekcie pracodawców oraz osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Bliższych informacji można uzyskać u Pani Sylwii Wiśniowskiej, Tel. kom. 790 700 342 lub e-mail: s.wisniowska@promocjaikariera.pl

 

 

Osoby niewidome i słabowidzące doskonale sprawdzają się na różnych stanowiskach pracy, mogą być specjalistami w swoich dziedzinach i realizować się na wielu polach. Jednak w Polsce liczba osób niepełnosprawnych pracujących zawodowo jest nadal niewielka. Dlaczego osoby z dysfunkcją wzroku boją się wychodzić z domu, brać udział w szkoleniach oraz podejmować aktywność zawodową? Wciąż bardzo wielu pracodawców ma obawy przed zatrudnianiem osób niewidomych i słabowidzących. W społeczeństwie ciągle pokutuje stwierdzenie, że osoba niewidoma może być mniej efektywnym pracownikiem. Aby zmienić tę sytuację konieczna jest zmiana świadomości: niewidomych, pracodawców oraz całego społeczeństwa. Żeby nastąpiła zmiana myślenia konieczne są konkretne działania. Do takich należy projekt „Wsparcie Osób Niewidomych na Rynku Pracy III” realizowany przez Polski Związek Niewidomych.

Głównym celem projektu jest zwiększenie szans osób niewidomych i słabowidzących na rynku pracy. Osoby z dysfunkcją wzroku, które zgłoszą się do projektu otrzymają Indywidualny Plan Działania (IPD) oraz wsparcie dostosowane do zainteresowań, potrzeb i możliwości. Szkolenia z zakresu obsługi komputera i innych urządzeń elektronicznych, kursy językowe, warsztaty aktywizacji zawodowej, szkolenia zawodowe i staże pracy to tylko niektóre elementy programu projektu Wsparcie III.

Ponadto pomoc otrzymają osoby z otoczenia: rodzina, przyjaciele i znajomi, aby mogli wspierać osoby niewidome w ich aktywizacji społecznej i zawodowej.

Projekt ma charakter ogólnopolski. Osoby zainteresowane i spełniające kryteria (zakładka O projekcie) mogą zgłaszać się do biur makroregionalnych utworzonych przy wybranych okręgowych placówkach Polskiego Związku Niewidomych (zakładka Kontakt).

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (TOnO). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków PFRON.

powrót

Linki

grafika na dole strony