Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

zdjęcie do aktualności ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

2019-11-05

"Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - nowa forma wsparcia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

         Starosta Przasnyski, iż  powiat przasnyski złożył wniosek o dofinansowanie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla mieszkańców naszego powiatu w ramach programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej". Oczekujemy na rozpatrzenie wniosku  i środki na realizację  w/w programu, który  będzie finansowany z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Adresatami programu są osoby,  które wymagają usługi asystenta i  legitymują się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczeniami równoważnymi.

          Chcemy, aby  pierwsza edycja programu była  realizowana dla mieszkańców naszego powiatu od 1 stycznia  2020 roku do 31 grudnia 2020 roku.

        Każdy zainteresowany wskazaną forma pomocy będzie musiał złożyć „Kartę zgłoszenia do Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej".

Karta powinna zawierać następujące informacje o uczestniku programu:
- Imię i nazwisko
- Datę urodzenia
- Adres zamieszkania
- Dane kontaktowe (telefon, e-mail), ewentualnie dane osoby upoważnionej do kontaktu
- Informacje na temat ograniczeń osoby niepełnosprawnej w zakresie komunikowania lub poruszania się.
Wzór karty dostępny jest pod adresem: https://www.gov.pl/attachment/224c0346-5ce0-4b18-b467-16f005867676

          O rozpoczęciu naboru i przyjmowaniu  zgłoszeń ( kart) będziemy informować niezwłocznie po otrzymaniu informacji od wojewody o rozpatrzeniu naszego wniosku.

         Korzystanie z usług asystentów osobistych będzie co do zasady bezpłatne. W ramach programu opłacany będzie limit godzin usług asystenta, który będzie wynosił 30 godzin miesięcznie. Koszty realizacji usług asystenta (takie jak wynagrodzenie, ubezpieczenie i zakup biletów komunikacji publicznej) powiat pokrywać będzie ze środków przyznanych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu pod adresem:
https://www.gov.pl/web/rodzina/co-powinienes-wiedziec-o-asystencie-osobistym-osoby-niepelnosprawnej

Dodatkowe informacje o programie można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. Sadowej 9, nr tel. 29 753-42-83 w godz. pracy PCPR,  tj. poniedziałek - piątek w godz. 8-16.

powrót

Linki

grafika na dole strony