Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 3 4 5 6 7 > [|>]
zdjęcie do aktualności KONKURS

2023-11-02

więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA - DYŻUR PRACOWNIKA

2023-10-30

 


więcej
zdjęcie do aktualności KAMPANIA 19 DNI

2023-10-20


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje,

iż po raz drugi włączyło się do organizowanej przez Fundację po DRUGIE


Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

realizowanej w dniach 1 - 19 listopada 2023 roku


Celem kampanii jest podejmowanie działań edukacyjnych na rzecz profilaktyki przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży.


Pomysłodawcą światowej kampanii jest genewska organizacja zajmująca się ochroną praw kobiet i dzieci - Women's World Summit Foundation, która corocznie zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Koordynatorem kampanii w Polsce jest od 2014 roku Fundacja po DRUGIE.

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Hasło przewodnie edycji 2023

#10sekund

Ile możesz zrobić w ciągu 10 sekund, żeby powstrzymać przemoc?

  1. NIE ODCHODŹ.

  2. NIE ODWRACAJ WZROKU.

  3. OBSERWUJ I REAGUJ ADEKWATNIE DO SYTUACJI.

  4. BĄDŹ UWAŻNY.

W tegorocznej kampanii chcemy zwrócić uwagę na to, że 10 sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. Ponadto skupimy się na tym, jak reagować na przemoc.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Biorąc udział w kampanii pragniemy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i edukację społeczną w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej oraz na wzmacnianie świadomości czym jest przemoc, i jak na nią reagować.

BĘDZIEMY DZIAŁAĆ RAZEM NA RZECZ BUDOWANIA ŚWIATA, W KTÓRYM NIE MA PRZYZWOLENIA NA PRZEMOC!więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2023-10-17


więcej
zdjęcie do aktualności Zachęcamy do lektury czasopisma „Niezwyciężeni – kwartalnik dla i o osobach z niepełnosprawnościami”

2023-10-11 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie oraz wydanie czasopisma   „Niezwyciężeni - kwartalnik  dla i o osobach z niepełnosprawnościami" dofinansowane jest z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i realizowane przez Fundację FORMY.

Czasopismo popularyzuje tematykę niepełnosprawności, prezentuje osoby, które mimo niepełnosprawności nie poddają się i aktywnie uczestniczą w życiu. Kwartalnik porusza sprawy ważne dla osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia.
Osoby zainteresowane lekturą kwartalnika mogą zapoznać się z jego treścią w formie papierowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu przy ul. B. Joselewicza 6 lub online
tutaj


więcej

Linki

grafika na dole strony