Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 3 4 5 6 7 > [|>]
zdjęcie do aktualności Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia opublikowała „Teraz koniec z Tobą. Czarną Księgę Ofiar Przemocy Domowej w Polsce 2021”.

2022-09-30

W/w raport prezentuje szeroko zakrojone informacje pochodzące głównie ze statystyk policyjnych w oparciu o zakończone postępowania przygotowawcze w roku 2021.

Jak podkreślają autorzy dokumentu, na podstawie obecnie gromadzonych w Polsce danych nie ma możliwości ustalenia, ile osób rocznie traci życie na skutek działania sprawców przemocy w rodzinie. Wskazanych danych w swoich zasobach nie posiada ani policja, ani prokuratury, ani sądy, ani system dokumentacji medycznych i aktów zgonu, ani system przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ani żaden z systemów monitorowania problemów społecznych, który znajduje odzwierciedlenie w danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny.

Taki stan rzeczy nasuwa wniosek autorów o braku zbiorczej wiedzy na temat takich zdarzeń, ich skali czy specyfiki. Zatem, jak podnoszą autorzy, państwo polskie nie podejmuje działań mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie temu zjawisku.

Zebrane informacje pozwoliły na sformułowanie szeregu rekomendacji, które miałyby docelowo poprawić zasygnalizowaną wyżej sytuację. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi rekomendacjami autorów raportu.

https://www.niebieskalinia.pl/file/news/Raport-Czarna-Ksiega-2021.pdf

więcej
zdjęcie do aktualności OD 1 MARCA 2023 R. PFRON PLANUJE URUCHOMIENIE NABORU W RAMACH PROGRAM WSPIERAJĄCEGO MOBILNOŚĆ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z PAKIETU „SAMODZIELNOŚĆ-AKTYWNOŚĆ-MOBILNOŚĆ!”

2022-09-29

W dniu 21 września 2022 roku Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła kolejny program z pakietu „Samodzielność - Aktywność - Mobilność!", pod nazwą Mobilność osób z niepełnosprawnością.

Program ma ułatwić transport osób z najcięższymi niepełnosprawnościami.

PFRON udzieli pomocy finansowej przy zakupie nowego lub używanego samochodu. Chodzi tu o samochody osobowe dostosowane do potrzeb kierowcy lub pasażera ze znacznym stopniem niepełnosprawności, który porusza się na wózku inwalidzkim. Pojazd musi umożliwiać zajęcie miejsca kierowcy lub pasażera bez konieczności przesiadania się z wózka inwalidzkiego. Program kierujemy do osób z niepełnosprawnością uniemożliwiającą poruszanie się bez użycia wózka inwalidzkiego, które nie są w stanie samodzielnie przesiąść się z wózka inwalidzkiego na siedzenie samochodu.

więcej
zdjęcie do aktualności ZBLIŻA SIĘ KONIEC NABORU W RAMACH PILOTAŻOWEGO PROGRAMU AKTYWNY SAMORZĄD MODUŁ II NA ROK AKADEMICKI 2022/2023

2022-09-22

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że do dnia 10.10.2022 r. przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd" Moduł II finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Moduł II - pomoc w uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym, adresowana do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium, a także do osób mających przewód doktorki otwarty poza studiami doktoranckimi.

więcej
zdjęcie do aktualności Weź udział w ankiecie i wypowiedz się o Systemie Obsługi Wsparcia PFRON

2022-09-20

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej korzystania z Systemu Obsługi Wsparcia (SOW) finansowanego ze środków PFRON.

więcej
zdjęcie do aktualności DODATKOWY NABÓR DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” – EDYCJA 2022

2022-09-02

Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie w Przasnyszu jako jednostka organizacyjna realizująca w imieniu Powiatu Przasnyskiego program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2022 finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego informuje, że ogłasza dodatkowy nabór  do Programu.

więcej

Linki

grafika na dole strony