Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 2 3 4 5 6 > [|>]
zdjęcie do aktualności AKTYWNY SAMORZĄD” W 2024 ROKU

2024-01-30

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w roku 2024 kontynuuje  realizację programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w ramach programu „Aktywny samorząd" do zapoznania się z obowiązującymi dokumentami programowymi dostępnymi poniżej:

Program Aktywny samorząd, pobierz ... 

Zasady dotyczące wyboru, dofinansowania i rozliczania wniosków o dofinansowanie w ramach modułu I i II pilotażowego programu „Aktywny samorząd", pobierz ...

Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd" w 2024 roku, pobierz ...

W 2024 roku przewiduje się kontynuację ubiegłorocznych warunków dofinansowania w ramach programu, z korzystnym zmniejszeniem do 10% wysokości udziału własnego w zadaniach:
A1, A4 i D (z 15%), A2, A3 i C5 (z 25%), jak też w Module II (osoby zatrudnione - z 15%).

Fundusz na realizację programu w 2024 r. dla wszystkich samorządów przeznaczył kwotę 256,5 mln zł (w 2023 roku była to kwota 241,5 mln zł).

więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2024-01-26


więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2024-01-15

więcej
zdjęcie do aktualności DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PFRON

2024-01-15


więcej
zdjęcie do aktualności SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ

2024-01-12

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje programy mieszkaniowe z pakietu „Samodzielność- Aktywność - Mobilność!" (S-A-M). Są to programy „Mieszkanie dla absolwenta" oraz „Dostępne mieszkanie".

Te inicjatywy służą rozwiązaniu jednego z najbardziej istotnych problemów, czyli braku mieszkania, w szczególności spełniającego indywidualne kryterium dostępności.
Poczucie komfortu, chęć stworzenia własnego miejsca, w którym czujemy się wygodnie i bezpiecznie, są ważne dla każdego, a zwłaszcza dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Celem obu programów jest wzrost niezależnego życia oraz ułatwienie aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością.

więcej

Linki

grafika na dole strony