Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 2 3 4 5 6 > [|>]
zdjęcie do aktualności OGŁOSZENIE

2022-04-26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że dzień 2 maja 2022 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w zamian za pracę w dniu 14 maja 2022r. (sobota).

więcej
zdjęcie do aktualności Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2022 jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu

2022-04-25

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Przasnyszu w związku z przyznaniem powiatowi przasnyskiemu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej środków finansowych z Funduszu Solidarnościowego na program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" - edycja 2022 we kwocie 599 760 zł  od marca bieżącego roku realizuje usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla mieszkańców naszego powiatu.

więcej
zdjęcie do aktualności Opiekun tymczasowy dla małoletnich obywateli Ukrainy Опікун тимчасовий для малолітніх громадян України

2022-03-23

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu oferuje pomoc obywatelom Ukrainy, którzy  przekroczyli granice Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. w przygotowaniu wniosku do Sądu Rejonowego w Przasnyszu o wyznaczenie opiekuna tymczasowego dla małoletnich obywateli Ukrainy, którzy znajdują się pod ich opieką.

Siedziba:ul. Berka Joselewicza 6

06-300 Przasnysz

Tel. 511 951 468

Районний Центр Допомоги  Родини в Пшаснишу пропонує допомогу громадянам України, які перетнути кордон Республіки Польщі після 24 лютого 2022 року, у підготовці заяви  до Суду Родинного в Пшаснишу,  про призначення опікуна тимчасового для малолітніх  громадян України, який знаходяться під їх опікую.

  Головний офіс:

вул.Берка Йоселевіча 6

06-300 Пшасниш

Тел. 511 951 468

 

więcej
zdjęcie do aktualności 21 MARCA PRZYPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

2022-03-21

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

więcej
zdjęcie do aktualności Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy

2022-03-07

Burmistrz Łukasz Chrostowski zaprasza obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie miasta do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 12 marca, o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.

- Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla osób, które aktualnie przebywają na terenie miasta Przasnysz. Będzie to okazja, aby nieco zorientować się w nowej sytuacji i otoczeniu - informuje samorząd miejski.

Podczas spotkania specjaliści wytłumaczą jakie kroki warto podjąć, podpowiedzą na jaką pomoc samorządów, szkół i innych instytucji obywatele Ukrainy mogą liczyć.

Przedstawione zostaną również formy wsparcia proponowane przez: Urząd Miasta Przasnysz, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 więcej

Linki

grafika na dole strony