Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 2 3 4 5 6 > [|>]
zdjęcie do aktualności DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W ZUS

2023-09-07

więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2023-09-05

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że Zespół Badaczy Uczelni Korczaka na zlecenie instytucji samorządowych (Regionalnych Ośrodków Pomocy Społecznej) we współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej przeprowadza badanie dotyczące świadczenia usług społecznych na rzecz osób starszych, niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami w kontekście deinstytucjonalizacji.

Badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki są poufne i będą przedstawione wyłącznie w postaci zbiorowych zestawień statystycznych, które mają wskazać jak rozwijać usługi środowiskowe w Polsce tak, aby osoby wymagające wsparcia mogły jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i dobrostanem w swoim miejscu zamieszkania.

Wypełnienie ankiety zajmie około 20 minut. Lin jest aktywny przez najbliższe kilka dni.
    * Ankieta dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów:
https://pbs.pl/dus02A_niesamodzielni
    * Ankieta dla osób z niepełnosprawnością (z orzeczeniem o
niepełnosprawności): https://pbs.pl/dus02A_niepelnosprawni
    * Ankieta dla seniorów: https://pbs.pl/dus02A_seniorzy
    * Ankieta dla wychowanków pieczy zastępczej:
https://pbs.pl/dus01A_piecza
    * Ankieta dla osób w kryzysie bezdomności:
https://pbs.pl/dus06A_kryzys_bezdomnosci
    * Ankieta dla osób w kryzysie psychicznym:
https://pbs.pl/dus04A_ankieta

Jeżeli link nie jest aktywny należy wówczas skopiować adres ankiety do przeglądarki internetowej (np. Chrom, Firefox, Edge, Safari itp.). W razie problemów technicznych należy kontaktować się pod adresem dus.helpdesk@pbs.pl.

więcej
zdjęcie do aktualności NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ”

2023-08-29

NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ"DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - EDYCJA 2024


Powiat Przasnyski informuje, że rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.

Na realizację Programu Minister przeznaczył kwotę 505 000 000,00 zł (słownie: pięćset pięć milionów złotych, 00/100).

W ramach programu gmina/powiat może otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do100 proc. kosztów realizacji zadania.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy  ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Usługi asystenckie mogą uzupełniać usługi opiekuńcze, nie mogą ich jednak zastępować.

więcej
zdjęcie do aktualności OGŁOSZENIE

2023-08-16

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W PRZASNYSZU

informuje,

że w dniu 16.08.2023 r. z powodu upałów w PCPR został wprowadzony skrócony czas pracy Dla pracowników samorządowych, tj. od godziny 8:00 do godz. 15:00

tel. 29 752 51 73, 29 691 17 46, e-mail: sekretariat@pcpr-przasnysz.pl

więcej
zdjęcie do aktualności ZMIANY W PROGRAMIE „SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!” MOBILNOŚĆ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

2023-07-21

Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dniu 17 lipca 2023 r. Uchwałą nr 14/2023 wprowadziła następujące zmiany do programu „Samodzielność - Aktywność - Mobilność!" Mobilność osób z niepełnosprawnością.

Uzupełniono definicję dostosowanego samochodu osobowego w taki sposób, że techniczne dostosowanie samochodu osobowego może umożliwiać jednoczesną podróż więcej, niż jednej osobie korzystającej z wózka inwalidzkiego.

Zniesiono maksymalną kwotę przeznaczoną na realizację programu. Wysokość środków finansowych PFRON na realizację programu będzie ustalana corocznie w planie finansowym PFRON.

więcej

Linki

grafika na dole strony