Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 2 3 4 5 6 > [|>]
zdjęcie do aktualności PROGRAM

2022-10-18

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu  w październiku 2022 r. w związku z  zaoszczędzonymi środkami finansowymi z tytułu niewykorzystania pełnego limitu godzin oraz kosztów pośrednich na realizację usług asystenckich, zwiększyło planowaną liczbę osób niepełnosprawnych uczestniczących w programie w poszczególnych kategoriach niepełnosprawności a także zwiększyło liczbę  godzin usług asystenckich do 13 883 oraz liczbę asystentów do 24. Dzięki temu do programu mogło dołączyć  11 nowych uczestników, którzy zgłosili potrzebę  skorzystania z usług asystenta w ogłoszonym we wrześniu dodatkowym naborze do programu. Środki Funduszu Solidarnościowego na realizację programu w 2022 r. wynoszą  599 760 zł. 

więcej
zdjęcie do aktualności NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ” POLICYJNE SZKOLENIE DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH.

2022-10-12

W dniu 11.10.2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się wyjątkowe szkolenie specjalnie przygotowane dla rodzin zastępczych. Organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu. Szkolenie otworzył Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krzysztof Goś.

Tematyka szkolenia związana była z realizowaną przez przasnyską Policję kampanią edukacyjno-profilaktyczną pn. ,,Narkotyki i dopalacze zabijają", której pomysłodawcą jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prelegentem spotkania był komisarz Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

więcej
zdjęcie do aktualności NOWI BENEFICJENCI W PROGRAMIE „SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!” MOBILNOŚĆ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – DZIECI PONIŻEJ 16 ROKU ŻYCIA

2022-10-12

Rada Nadzorcza Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dniu 6 października 2022 r. wprowadziła zmiany w programie „Samodzielność - Aktywność - Mobilność!" Mobilność osób z niepełnosprawnością umożliwiając udział w programie dzieci poniżej 16 roku życia. W świetle powyższego Beneficjentami pomocy mogą być również dzieci poniżej 16 roku życia, które nie mogą poruszać się bez użycia wózka inwalidzkiego i legitymują się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniem konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji.

więcej
zdjęcie do aktualności „DZIEŃ SENIORA” Z ZUS I POLSKIM ZWIĄZKIEM EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW

2022-10-10

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje "Dzień Seniora" pt. „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", którego celem jest upowszechnienie wiedzy i informacji z zakresu wsparcia i świadczeń dla seniorów, ich aktywizacja oraz przedstawienie korzyści z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi i posiadania konta w banku.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS i zaproszonych instytucji.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 października 2022 r. na sali obsługi klienta w Biurze Terenowym ZUS w Przasnyszu przy ul. Leszno 4, w godzi. 10:00-13:00.


więcej
zdjęcie do aktualności JAK POMAGAĆ OSOBOM NIEWIDOMYM I SŁABOWIDZĄCYM? NOWY PORADNIK!

2022-10-03

 

Plik z poradnikiem do pobrania tutaj... Więcej podobnych materiałów o tym, jak pomagać osobom z dysfunkcją narządu wzroku można znaleźć pod adresem: https://pzn.org.pl/jak-pomoc-osobie-z-uszkodzonym-wzrokiem/. Zachęcamy do korzystania z tych publikacji i dzielenia się zdobytą wiedzą.

 

 

 

 

 

więcej

Linki

grafika na dole strony