Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 1 2 3 4 5 > [|>]
zdjęcie do aktualności ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

2022-05-30

więcej
zdjęcie do aktualności „Rehabilitacja 25 plus” – od dnia 16 maja 2022 r. rusza nabór wniosków dla roku szkolnego 2022/2023

2022-05-16

Przypominamy, że zgodnie z komunikatem PFRON nabór wniosków na realizację pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus" w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczął się od dnia 16 maja 2022 r.

Zarząd PFRON uchwałą nr 34/2022 z dnia 25 marca 2022 r.:

  • ustalił stawkę osobową przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie dla roku szkolnego 2022/2023,
  • wyznaczył termin naboru wniosków dla roku szkolnego 2022/2023.

W roku szkolnym 2022/2023 stawka osobowa przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie wynosi 2.500,00 zł.

Wnioski o przyznanie środków finansowych na realizację programu w roku szkolnym 2022/2023 przyjmowane będą od dnia 16 maja 2022 r. do dnia 17 czerwca 2022 r.

Adresatów programu zachęcamy do składania, do Oddziału PFRON właściwego ze względu na siedzibę placówki, wniosku o przyznanie środków finansowych, wg formularza stanowiącego Załącznik nr 1 do procedur.

Do wniosku należy dołączyć projekt planu wsparcia określający:

  • zakres świadczonych usług i ich wymiar godzinowy;
  • planowaną liczbę beneficjentów programu mających zostać objętych wsparciem;
  • propozycje dotyczące zaangażowania zasobów kadrowych, z wyszczególnieniem liczby stanowisk i wymaganych kwalifikacji pracowników;
  • zestawienie obejmujące roczne koszty związane z planowanym wsparciem, w rozbiciu na koszty bieżące i inwestycyjne.

Ważne! Jeżeli adresat programu chce objąć wsparciem także osoby, o których mowa w rozdziale VI ust. 4 pkt 2 programu (osoby niepełnosprawne będące absolwentami OREW, ORW, bądź innych placówek edukacyjnych w wieku powyżej 20 roku życia do 24 roku życia, a także absolwentami SPdP w wieku powyżej 20 roku życia do 23 roku życia), to powinien uwzględnić te osoby we wniosku w planowanej liczbie osób mających zostać objętych wsparciem. W odniesieniu do każdej z takich osób, konieczne jest przedstawienie przez Wnioskodawcę uzasadnienia w formie załącznika do wniosku (Inne załączniki w formularzu wniosku). Na podstawie załączonych do wniosku informacji Pełnomocnicy Zarządu PFRON w Oddziale PFRON będą podejmować decyzję w zakresie przyznania dofinansowania na każdą z takich osób.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.


więcej
zdjęcie do aktualności PFRON ogłasza nabór osób z niepełnosprawnością wzroku do udział w treningu orientacji przestrzennej i mobilności

2022-05-13

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że w ramach projektu „Trening orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących (TOPON)" rozpoczęto nabór osób z niepełnosprawnością wzroku, które chciałyby skorzystać z indywidualnych treningów orientacji przestrzennej i mobilności. 

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z regulaminem rekrutacji oraz pobrać załączniki wymagane na etapie zgłaszania się do projektu. Poniżej przesyłamy link do ogłoszenia na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

link do ogłoszenia na stronie PFRON

więcej
zdjęcie do aktualności Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatwierdził nowe programy wspierające mieszkalnictwo osób z niepełnosprawnością z pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

2022-05-11

Rada Nadzorcza Funduszu zatwierdziła dwa programy adresowane do osób z niepełnosprawnością, wspierające ich niezależność oraz ułatwiające podejmowanie aktywności zawodowej i społecznej, poprzez zapewnienie mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności.

Z programem „Mieszkanie dla absolwenta" można zapoznać się TUTAJ.

Z programem „Dostępne mieszkanie" można zapoznać się TUTAJ.

Programy będą realizowane od bieżącego roku.

Wnioski osób z niepełnosprawnością o dofinansowanie w ramach ww. programów będą przyjmowane w II półroczu br., po zawarciu przez Fundusz umów w sprawie realizacji programów z powiatami, które będą udzielać pomocy oraz po przystosowaniu systemu informatycznego Funduszu, który będzie obsługiwał wnioski o dofinansowanie.

Rozpoczęcie naboru wniosków zostanie ogłoszone przez PFRON  w późniejszym terminie.

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane wyłącznie przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), bez straty czasu Wnioskodawców, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Wszystkie osoby niepełnosprawne już teraz gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

więcej
zdjęcie do aktualności KOMPLEKSOWA REHABILITACJA – POWRÓT DO ZDROWIA- POWRÓT DO PRACY.

2022-04-29

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu Rehabilitacja informuje, iż osoby z niepełnosprawnością, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciały by podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia mogą skorzystać z Programu Rehabilitacji Kompleksowej oferowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


więcej

Linki

grafika na dole strony