Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 1 2 3 4 5 > [|>]
zdjęcie do aktualności DYŻUR PRACOWNIKA SOCJALNEGO

2022-11-08

więcej
zdjęcie do aktualności KONKURS LITERACKI

2022-11-08


więcej
zdjęcie do aktualności „KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC DZIECI I MŁODZIEŻY”

2022-11-08

W dniu 4 listopada 2022r. pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w ramach „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży" przypięli „pomarańczowe wstążki".

W tym dniu, w ramach spotkań z Psychologiem, rodziny zastępcze i dzieci przebywające w pieczy zastępczej usłyszały o Kampanii, jej celach i założeniach.

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informowali o możliwościach wsparcia dla dzieci doznających przemocy a także dla rodziców, podejrzewających, że ich dziecko bądź podopieczny może być ofiarą przemocy ze strony dorosłych czy rówieśników.

To był bardzo intensywny dzień, a to dopiero początek naszych działań.

więcej
zdjęcie do aktualności PCPR W PRZASNYSZU I KAMPANIA 19 DNI

2022-11-07

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, iż w tym roku po raz pierwszy przystąpiło do organizowanej przez Fundację „Po Drugie" „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży", która odbywa się w dniach 1-19 listopada, a także działaniach całorocznych związanych z profilaktyką i zapobieganiem zjawisku przemocy w Polsce.

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women's World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Biorąc udział w Kampanii pragniemy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i edukację społeczną w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wzmacnianie świadomości czym jest przemoc.

więcej
zdjęcie do aktualności NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” - EDYCJA 2023

2022-10-27


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023.

Na realizację Programu Minister przeznaczył kwotę 505 000 000,00 zł (słownie: pięćset pięć milionów złotych, 00/100).

W ramach programu gmina/powiat może otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 100 proc. kosztów realizacji zadania.

 

więcej

Linki

grafika na dole strony