Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 1 2 3 4 5 > [|>]
zdjęcie do aktualności PFRON ogłasza nabór osób z niepełnosprawnością wzroku do udział w treningu orientacji przestrzennej i mobilności

2022-05-13

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że w ramach projektu „Trening orientacji przestrzennej dla osób niewidomych i słabowidzących (TOPON)" rozpoczęto nabór osób z niepełnosprawnością wzroku, które chciałyby skorzystać z indywidualnych treningów orientacji przestrzennej i mobilności. 

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z regulaminem rekrutacji oraz pobrać załączniki wymagane na etapie zgłaszania się do projektu. Poniżej przesyłamy link do ogłoszenia na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

link do ogłoszenia na stronie PFRON

więcej
zdjęcie do aktualności Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatwierdził nowe programy wspierające mieszkalnictwo osób z niepełnosprawnością z pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

2022-05-11

Rada Nadzorcza Funduszu zatwierdziła dwa programy adresowane do osób z niepełnosprawnością, wspierające ich niezależność oraz ułatwiające podejmowanie aktywności zawodowej i społecznej, poprzez zapewnienie mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności.

Z programem „Mieszkanie dla absolwenta" można zapoznać się TUTAJ.

Z programem „Dostępne mieszkanie" można zapoznać się TUTAJ.

Programy będą realizowane od bieżącego roku.

Wnioski osób z niepełnosprawnością o dofinansowanie w ramach ww. programów będą przyjmowane w II półroczu br., po zawarciu przez Fundusz umów w sprawie realizacji programów z powiatami, które będą udzielać pomocy oraz po przystosowaniu systemu informatycznego Funduszu, który będzie obsługiwał wnioski o dofinansowanie.

Rozpoczęcie naboru wniosków zostanie ogłoszone przez PFRON  w późniejszym terminie.

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane wyłącznie przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), bez straty czasu Wnioskodawców, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Wszystkie osoby niepełnosprawne już teraz gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

więcej
zdjęcie do aktualności KOMPLEKSOWA REHABILITACJA – POWRÓT DO ZDROWIA- POWRÓT DO PRACY.

2022-04-29

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu Rehabilitacja informuje, iż osoby z niepełnosprawnością, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciały by podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia mogą skorzystać z Programu Rehabilitacji Kompleksowej oferowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


więcej
zdjęcie do aktualności OGŁOSZENIE

2022-04-26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że dzień 2 maja 2022 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w zamian za pracę w dniu 14 maja 2022r. (sobota).

więcej
zdjęcie do aktualności Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2022 jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu

2022-04-25

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Przasnyszu w związku z przyznaniem powiatowi przasnyskiemu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej środków finansowych z Funduszu Solidarnościowego na program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" - edycja 2022 we kwocie 599 760 zł  od marca bieżącego roku realizuje usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla mieszkańców naszego powiatu.

więcej

Linki

grafika na dole strony