Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 3 4 5 6 7 > [|>]
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2021-04-22

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że Powiat przasnyski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pierwszej transzy środki w wysokości 197 421,00 zł na realizację w 2021 r. pilotażowego programu "Aktywny samorząd" w tym na:

1)    Modułu I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową w wysokości 88 111,00 zł,

2)    Modułu II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym w wysokości 97 263,00 zł.

więcej
zdjęcie do aktualności Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu już wkrótce rozpocznie realizację programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021.

2021-03-24

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu na podstawie uchwały Nr 349/2021 Zarządu Powiatu Przasnyskiego z dnia 16 marca 2021 r. zostało wyznaczone przez powiat przasnyski do realizacji programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021.

Powiat przasnyski otrzyma 243 448,50 zł  z Funduszu Solidarnościowego na realizację  programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021.

Pozyskane środki umożliwią realizację programu dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu w 2021 roku.

więcej
zdjęcie do aktualności Prośba do mieszkańców o wypełnienie ankiety

2021-03-05

Szanowni Mieszkańcy! Prowadzimy badanie ankietowe mieszkańców powiatu przasnyskiego o nazwie „Partnerstwo jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego". Partnerstwo działa w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego", którego organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Istotą projektu jest rozwój współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi - gminami, miastami i powiatami poprzez opracowanie wspólnych dokumentów rozwojowych.

Badanie ankietowe to jeden z pierwszych kroków na drodze do opracowania Strategii Terytorialnej Partnerstwa - dokumentu, który stanowić będzie podstawę rozwoju usług publicznych i pozwoli naszym samorządom na skuteczne sięganie po fundusze europejskie w nowej perspektywie finansowej!


Udział w badaniu pomoże ekspertom Związku Miast Polskich (którzy doradzają partnerstwom) i nam w przygotowaniu pakietu projektów wraz z analizą ich wykonalności i harmonogramem wykonalności. Dla wybranego przez partnerów przedsięwzięcia przygotowany zostanie wstępny wniosek o jego dofinansowanie.


Państwa pomoc w wypełnieniu ankiety zwiększa skuteczność naszych samorządów w zakresie pozyskiwania środków z różnych źródeł na cele rozwojowe. Wasze opinie będą wykorzystane przy planowaniu kierunków rozwoju.

Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 15.03.2021.


Ankieta jest dostępna na stronie Związku Miast Polskich.

więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2021-03-01

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, że od dnia 01.03.2021 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Budżet na realizację całego programu dla wszystkich samorządów na terenie kraju w 2021 r. wynosi 189,62 mln zł.


więcej
zdjęcie do aktualności INFORMACJA

2021-01-26

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu informuje, iż posiada 5 wolnych miejsc w Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie przy ul. Ruda 1 w Przasnyszu oraz 14 wolnych miejsc w Domu Pomocy Społecznej dla osób w podeszłym wieku oraz osób przewlekle somatycznie chorych Zgromadzenia SS Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu przy ul. Świerczewo 9.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pracownikami DPS:

  • DPS dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie ul. Ruda 1 w Przasnyszu - (29) 752-67-60
  • DPS dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych ul. Świerczewo 9 w Przasnyszu - (29) 752-22-54

bądź pracownikiem PCPR w Przasnyszu pod nr telefonu: (29) 752-51-73 w. 17

więcej

Linki

grafika na dole strony