Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 3 4 5 6 7 > [|>]
zdjęcie do aktualności DYŻUR PRACOWNIKA SOCJALNEGO

2022-12-02więcej
zdjęcie do aktualności KAMPANIA 16 DNI

2022-12-02

16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Center for Women's Global Leadership i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Wybrano dni pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, aby symbolicznie zaznaczyć związek pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i by podkreślić, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.

Wspólnym celem osób i organizacji z całego świata, zaangażowanych w Kampanię 16 Dni Akcji, jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet poprzez:

  • rozwój świadomości, iż przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,
  • wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,
  • budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,
  • zastosowanie metod pozwalających na rozwijanie i odkrywanie nowych i skutecznych strategii,
  • wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet,
  • tworzenie narzędzi nacisku na rządy, aby wywiązały się z obietnic powstrzymania przemocy wobec kobiet.

więcej
zdjęcie do aktualności TRWA NABÓR W RAMACH PROGRAMU S-A-M MIESZKANIE DLA ABSOLWENTA

2022-11-29

Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z dofinansowania ze środków PFRON do wynajmu mieszkania lub domu na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia, nawet przez okres 36 miesięcy w ramach programu Samodzielność-Aktywność - Mobilność - Mieszkanie dla Absolwenta.

Wysokość pomocy zależna jest od lokalizacji wynajmowanego mieszkania. Na przykład, w przypadku mieszkania znajdującego się w Łodzi maksymalna kwota dofinansowania w IV kwartale 2022 roku wyniesie 1 436 zł, a w przypadku osoby poruszającej się przy pomocy wózka inwalidzkiego 1 949 zł.

Sprawdź jak uzyskać w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność" Mieszkanie dla Absolwenta dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu jednorodzinnego na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/mieszkanie-dla-absolwenta/

Z maksymalnymi kwotami dofinansowania w lokalizacji docelowego mieszkania zapoznasz się pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/komunikaty/.

 

więcej
zdjęcie do aktualności TRWA NABÓR W RAMACH PROGRAMU S-A-M DOSTĘPNE MIESZKANIE

2022-11-28

więcej
zdjęcie do aktualności ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

2022-11-21

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Z Okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego na dzień 21 listopada wszystkim Pracownikom służb społecznych z terenu powiatu przasnyskiego, a w szczególności pracownikom socjalnym

Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pracę, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy za wrażliwość, wyrozumiałość oraz zaangażowanie i wielkie serce w realizowaniu działań na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Życzymy, by nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości.

Niech każdy dzień przynosi poczucie spełnienia oraz satysfakcję osobistą i zawodową.

Dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu

Krzysztof Goś                                                                 Joanna Beata Hul

więcej

Linki

grafika na dole strony