Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 2 3 4 5 6 > [|>]
zdjęcie do aktualności W 2022 roku wnioski na dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych można składać on-line

2022-02-11

Od stycznia 2022 roku możliwe jest składanie w całej Polsce wniosków on-line o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Wnioski należy składać w Systemie Obsługi Wsparcia - platformie internetowej przygotowanej przez PFRON dostępnej pod adresem sow.pfron.org.pl.

więcej
zdjęcie do aktualności Apel Wojewody Mazowieckiego o bezpieczny wybór placówek opieki całodobowej

2022-01-27

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w ślad za wojewodą mazowieckim apeluje do mieszkańców naszego powiatu o świadomy i odpowiedzialny wybór placówek opieki całodobowej dla siebie lub swoich bliskich.

          Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpiecznego wyboru placówek zamieszczonymi na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego:

 https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/bezpieczny-wybor-placowek-opieki-calodobowej

           Jednocześnie poniżej przedstawiamy adresy stron internetowych, na których można znaleźć rejestry stacjonarnych form pobytu.

Rejestr domów pomocy społecznej dostępny jest na stronie:

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rejest-domow-pomocy-spolecznej

Rejestr placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku dostępny jest na stronie:

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rejestr-placowek-zapewniajacych-calodobowa-opieke-osobom-niepelnosprawnym-przewlekle-chorym-lub-osobom-w-podeszlym-wieku-w-tym-prowadzonych-na-podstawie-przepisow-o-dzialalnosci-gospodarczej

 

więcej
zdjęcie do aktualności POSZUKIWANI KANDYDACI DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ

2021-12-08

,,Jedynie miłość nadaje sens życiu. Dlatego im bardziej zdolni będziemy do miłości i dawania siebie innym, tym bardziej sensowne będzie nasze życie' - Hermann Hesse

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu, jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej.

więcej
zdjęcie do aktualności ŻYCZENIA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2021-12-02

„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń i cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka."  - Jan Paweł II

Z  okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadającego 3 grudnia składamy życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu każdego dnia oraz życzliwości i wyrozumiałości ze strony wszystkich ludzi. Niech każdy dzień otacza Państwa ciepłem, bliskością o przyjaźnią, która pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego. Życzymy dużo wytrwałości i pomyślności w urzeczywistnianiu swoich planów i marzeń oraz podążania naprzód wbrew własnym słabościom.

Życzy Dyrekcja oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu


 


więcej
zdjęcie do aktualności Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

2021-11-19

„Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat" Nick Vujicic

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu pragnie złożyć wszystkim pracownikom socjalnym niosącym bezinteresowną i nieocenioną pomoc na rzecz potrzebujących mieszkańców naszego powiatu, gorące życzenia wszelkiej pomyślności, poczucia spełnienia i satysfakcji w służbie drugiemu człowiekowi.

Praca socjalna to wielkie i odpowiedzialne zadanie, które zawsze powinno budzić szacunek i wdzięczność całej lokalnej społeczności. Niesiona pomoc jest piękną, ale też ciężką pracą. Wymaga towarzyszenia cierpiącym, podejmowania trudnych decyzji, wykazywania się szeroką wiedzą i umiejętnościami.

Życzymy, aby niesienie pomocy drugiemu człowiekowi przynosiło radość i satysfakcję, a także aby Państwo z entuzjazmem podejmowali nowe wyzwania zawodowe.

więcej

Linki

grafika na dole strony