Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

logotyp działania kapitał ludzki
A+ A- zmiana kontrastu zmiana kontrastu
grafika strony Internetowej

Aktualności

[<|] < 1 2 3 4 5 > [|>]
zdjęcie do aktualności Opiekun tymczasowy dla małoletnich obywateli Ukrainy Опікун тимчасовий для малолітніх громадян України

2022-03-23

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu oferuje pomoc obywatelom Ukrainy, którzy  przekroczyli granice Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. w przygotowaniu wniosku do Sądu Rejonowego w Przasnyszu o wyznaczenie opiekuna tymczasowego dla małoletnich obywateli Ukrainy, którzy znajdują się pod ich opieką.

Siedziba:ul. Berka Joselewicza 6

06-300 Przasnysz

Tel. 511 951 468

Районний Центр Допомоги  Родини в Пшаснишу пропонує допомогу громадянам України, які перетнути кордон Республіки Польщі після 24 лютого 2022 року, у підготовці заяви  до Суду Родинного в Пшаснишу,  про призначення опікуна тимчасового для малолітніх  громадян України, який знаходяться під їх опікую.

  Головний офіс:

вул.Берка Йоселевіча 6

06-300 Пшасниш

Тел. 511 951 468

 

więcej
zdjęcie do aktualności 21 MARCA PRZYPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

2022-03-21

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

więcej
zdjęcie do aktualności Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy

2022-03-07

Burmistrz Łukasz Chrostowski zaprasza obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie miasta do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 12 marca, o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.

- Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla osób, które aktualnie przebywają na terenie miasta Przasnysz. Będzie to okazja, aby nieco zorientować się w nowej sytuacji i otoczeniu - informuje samorząd miejski.

Podczas spotkania specjaliści wytłumaczą jakie kroki warto podjąć, podpowiedzą na jaką pomoc samorządów, szkół i innych instytucji obywatele Ukrainy mogą liczyć.

Przedstawione zostaną również formy wsparcia proponowane przez: Urząd Miasta Przasnysz, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 więcej
zdjęcie do aktualności UWAGA! WOLNE MIEJSCA W DOMACH POMOCY SPOŁECZNEJ

2022-02-22

Na terenie Powiatu Przasnyskiego posiadamy wolne miejsca w domach pomocy społecznej:

- 7 wolnych miejsc w Domu Pomocy Społecznej dla osób w podeszłym wieku oraz osób przewlekle somatycznie chorych Zgromadzenia SS Miłosierdzia św. Wincentego a 'Paulo w Przasnyszu przy ul. Świerczewo 9,
-  1 wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie przy ul. Ruda 1 w Przasnyszu.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z  pracownikiem PCPR w Przasnyszu pod nr telefonu: (29) 752-51-73 w. 17.


więcej
zdjęcie do aktualności „Aktywny samorząd” 2022 roku

2022-02-16

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu w roku 2022 będzie kontynuowało realizację pilotażowego programu „Aktywny samorząd" finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy osoby niepełnosprawne do składania wniosków o dofinansowanie. Szczegóły na temat tegorocznej edycji programu są dostępne na stronie: http://pcpr-przasnysz.pl/page/show/1209297530

więcej

Linki

grafika na dole strony