ZAPROSZENIE
Data publikacji: 2017-06-06
Fundacja „Równi wśród Równych” serdecznie zaprasza osoby niewidome i słabowidzące do udziału w projekcie „Od samodzielności do niezależności – prowadzenie szkoleń dla osób niewidomych i słabowidzących na terenie województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz świętokrzyskiego”.
Celem Projektu jest zwiększenie samodzielności osób niewidomych i słabowidzących.Termin realizacji Projektu: 01.04.2017 – 31.04.2018
Drodzy Państwo, każda osoba, która zakwalifikuje się do Projektu,weźmie udział w sześciu, pięciodniowych zjazdach, podczas których uczestniczyć będzie w następujących formach wsparcia:
I. Specjalistyczne szkolenie komputerowe z zakresu wykorzystania nowoczesnych tyflotechnologii – 2 pięciodniowe zjazdy, odbywające się raz w miesiącu.
W czasie szkolenia nauczycie się Państwo bez wzrokowo obsługiwaą komputer, z wykorzystaniem programów udźwiękawiających i powiększających, tworzyą dokumenty tekstowe. Program obejmie także obsługę Internetu. Dzięki temu nauczą się Państwo jak znaleźć w Internecie wiele ciekawych informacji, posłuchaą ulubionej muzyki, zrobią zakupy, korzystaą z konta bankowego, skontaktować się z Rodziną i Znajomymi poprzez pocztę elektroniczną.
II.Szkolenie z zakresu wykorzystywania urządzeń mobilnych – 1 pięciodniowy zjazd.
Podczas tego szkolenia dowiecie się Państwo jak bez wzrokowo, z wykorzystaniem programów udźwiękawiających lub powiększających, obsługiwaą takie urządzenia jak smartfon lub tablet. Jakie funkcje dedykowane osobom niewidomym i słabowidzącym posiadają te sprzęty i w jaki sposób mogą ułatwią Państwu życie(np. lupa elektroniczna, przetwarzanie głosu na tekst wiadomości SMS, program OCR do rozpoznawania tekstu ze zdjęą i inne).
III.Szkolenie z zakresu samodzielnego bezpiecznego poruszania się z wykorzystaniem modułu GPS – 3 pięciodniowe zjazdy, odbywające się raz w miesiącu.
Podczas kursu nauczycie się Państwo poruszania z białą laską w terenie złożonym (dzielnica mieszkaniowa, handlowa,komunikacja publiczna, dworce autobusowe i kolejowe itp.). Dowiecie się także jak bez wzrokowo korzystaą z nawigacji GPS dostępnej w smartfonie lub tablecie. Umiejętności i wiedza nabyte podczas tego szkolenia pozwolą Państwu na sprawne i bezpieczne poruszanie się w każdej okolicy i bezproblemowe docieranie do wybranych przez siebie miejsc. Dzięki temu będą Państwo bardziej samodzielni i niezależni.
Uwaga!Na czas zjazdów zapewniamy zakwaterowanie, pełne wyżywienie i ubezpieczenie dlawszystkich Uczestników Projektu.
Do Projektu zapraszamy osoby niewidome i słabowidzące, które
- są osobami pełnoletnimi,
- posiadają aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu dysfunkcji narządu wzroku(orzeczenie musi być ważne co najmniej do dnia 31 marca 2018 r.),
- zamieszkują na terenie jednego z następujących województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego lub świętokrzyskiego,
- nie są uczestnikami innego projektu systemowego realizowanego w tym samym okresie przez PFRON,
- nie są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Odpłatnośą za udział w Projekcie wynosi 200 zł od uczestnika. Wpłaty należy dokonać przelewem na podany przez Realizatora Projektu rachunek bankowy, najpóźniej 2dni przed rozpoczęciem pierwszego szkolenia, lub gotówkowo, w pierwszym dniu zajęą.
Osoby chcące wziąą udział w Projekcie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa w Projekcie i przesłanie wypełnionych dokumentów:
- Ankieta zgłoszeniowa,
- Oświadczenie o udziale w innych projektach,
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
- Oświadczenie o miejscu zamieszkania,
- Kopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
- Deklaracja uczestnictwa.
Wymagane dokumenty należy przesłaą na adres: „Fundacja Równi wśród Równych”, ul.Kopernika 30 lok 605, 00-336 Warszawa
UWAGA! Zgłoszenia można przesyłaą także w formie skanów, pocztą elektroniczną, na adres e-mail:projekty@rwr.org.pl Osoby, które zostaną zakwalifikowane do Projektu zobowiązane są dostarczyą Realizatorowi Projektu oryginały dokumentów rekrutacyjnych oraz kopię orzeczenia, najpóźniej w pierwszym dniu zajęą.
O zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie decyduje poprawnośą i kolejnośą zgłoszeń.W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń niż miejsc w Projekcie – utworzona zostanie lista rezerwowa.Koordynator projektu skontaktuje się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi w celu potwierdzenia ich udziału i przekazania dalszych informacji dotyczących Projektu.
Telefon kontaktowy: 690 647 841
Wszelkie pytania, dotyczące Projektu, prosimy kierowaą na adres e-mail: projekty@rwr.org.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!!!
INFORMACJA DODATKOWA: Uczestnicy Projektu (cel2 – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych) nie mogą braąrównocześnie udziału w innych projektach dofinansowanych ze środków PaństwowegoFunduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jeżeli cele realizacji formwsparcia z których korzysta beneficjent ostateczny w poszczególnych projektachpokrywają się.